0

Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz tüm soru ve cevaplar burada !

  1. Sıfırdan Metastok Eğitimi
  2. Sihirli İndikatörler Eğitimi
  3. Algoritmik Trade Eğitimi
  4. v3.0 İleri Seviye Algoritmik Trade Eğitimi
  1. C# Okur-Yazarlık Eğitimi
  2. Sıfırdan İdeal Eğitimi
  3. İdeal Algoritmik Trade Eğitimi

v3.0 eğitimi; bakış açınızı değiştirmek, hayal gücünüzü geliştirmek ve farkındalık yaratmak için tasarlanmış bir mesleki eğitimdir. Yapılamayanları yaptığımız, düşünülemeyenleri düşündüğümüz, zengin içeriğe sahip bir eğitim sizi bekliyor. Eğitimi tamamladığınızda; artık ben dahil kimseye ihtiyacınız kalmadığını fark edip, verimsiz sistem çalışmalarına son vereceksiniz.

Platform: Matriks Prime

Periyot = 5 dakika


İdeal ve Matriks IQ platformları C# dilini kullandığı için başlangıç aşamasında zor gelecektir. Bu sebeple Matriks Prime ile başlamanızı tavsiye ederim.

Aracı kurum seçerken geniş yetkili olmasına dikkat ediniz. 

Robotlarımın tamamı VİOP'ta çalışıyor.

Herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Viop'ta ülke ortalamasının üzerinde bir kazanç elde etmek istiyorsanız (bana göre) minimum 500.000 TL sermaye olması gerekir. Spot piyasa için bu tutar daha faza olmalı.

Detaylar için linkteki videoyu izleyebilirsiniz.


https://www.youtube.com/watch?v=xiNg-CiYgwU&t=6s

Borsada aylık kazanç gibi bir durum söz konusu değildir. Kar-zarar oranlarımıza tıpkı şirketler gibi minimum 3 aylık periyotlarda bakmamız gerekir. En önemlisi yıllık ne kadar kazandığınızdır. Viop tarafı için yıllık faiz oranının minimum 2 katı kazanmamız gerekir. Spot tarafta ise yıllık hedefler çok kısa vadeli olur. Temel analiz ile daha uzun vadeli yatırımlar yapılmalıdır.

Kullandığınız sisteme göre değişir. Örneğin; Scalping yapan bir robot günlük 5-6 işlem yapabilirken, trend takip yapan bir robot bu işlem sayısını aylık yapmalıdır. Kullandığım robotlar trend takip yaptığı için aylık 5-6 işlemi geçmez. Bazı aylar yatay geçtiği için hiç işlem yapmaz. Bu işlem sayılarını bir robot için düşünelim. Trend yapan bir piyasada 20 tane robot kullanıyorsunuz ve hepsinde aylık 5 işlem yapıyorsanız, toplam 100 tane alım işlemi yapar. Satım işlemlerini de hesaba kattığımız zaman toplam 200 işlem ile ayı kapatmış olurum. Her işlemde makas farkı ve komisyon ödediğimiz için olabildiğince az işlem ile yüksek kâr elde etmeye çalışırız.

İndikatörler bizim için bazı matematiksel hesaplamaları otomatik olarak yapan bir araçtır. Haddinden fazla değer vermiyorum. Teknik analiz ile sistem yapmak istiyorsak indikatörleri kullanmak zorundayız. Fakat bütün yükü indikatörlerin sırtına veremeyiz. İndikatörler tek başlarına hiçbir şey ifade etmez. Bir sistemin en göze çarpan bölümü içerisindeki mantıktır. İndikatörler ise bu mantığa hizmet eden hizmetçilerdir.

Sadece v3.0 eğitimine katılanlar için WhatsApp grubum var. 

Algoritmik Trade Nedir ?

Son 20 yılda gelişen altyapı ve teknik imkânlar her sektörde olduğu gibi finans piyasalarında da çeşitli avantajlar sağladı. Özellikle para piyasalarında işlem yapan yatırımcılar için saniyelerin bile çok önemli olduğu düşünüldüğünde bilgisayar başında bekleyip manuel işlem yapmak gecikmelere sebep olmaktadır. Algoritmik Trade bu aşamada devreye girer ve alım - satım kararlarınızı otomatik bir şekilde borsaya iletmenizi sağlar. Bu sayede ekran başında sinyal beklemenize gerek kalmaz ve piyasalarından baskısından kurtulursunuz. Duygu yok, stress yok, panik yok...

Eğitimlere Gözat