0
Eğitmen Adı

Recep Toğaçar

Kategoriler

Yazılım

Yorumlar

0 (0 Değerlendirme)

Kurs Gereksinimleri

Programlama deneyimine gerek yok. Bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.
Kurs Tanımı


C# Okur-Yazarlık Eğitimi

 

C# eğitimi ile Algoritmik Trade kariyerinizi bir üst seviyeye taşımayı hedefliyorum. Bu eğitimin amacı İdeal ve Matriks IQ Kullanıcılar için C# temellerini öğretmektir. Amacımız yazılımcı değil Trader yetiştirmektir. Eğitim boyunca işimize yaramayacak yazılım bilgilerin uzak, Algoritmik Trade için gerekli yazılım temellerini anlatmaya çalıştım. Eğitimi tamamlandıktan sonra C# temellerini anlamış olup herhangi bir yerde gördüğünüz kodlar gözünüze yabancı gelmeyecektir. Başka bir kelime C# okur yazarlığını edinmiş olacaksınız. Bu eğitim sayesinde sadece Algoritmik Trade değil bütün yazılım dillerinin mantığını temel düzeyde anlamış olacaksınız.

 

Algoritmik Trade Nedir?

Türkçe anlamına baktığımızda “Otomatik Ticaret” olarak isimlendirebiliriz. Örneğin; Yatırım amaçlı bir ev almayı düşünün. Bu evden alınan birçok parametreyi analiz etmek mümkün değildir. Bu analizlerinizin sonucunda evinizi bir fiyata satmayı düşünürsünüz ya da kira getirisi ile daha uzun vadede bir yatırım yaparsınız. Bu işlem kârlı bir ticarettir. Fakat öyle bir yatırım yapıyoruz ki günde 100 tane evden alıp satıyoruz. 1 tane ev için analiz yapmak kolay iken, her gün 100 tane ev için analiz yapamayız. İşte bu aşamada Algoritmik Trade devreye giriyor. Analiz koşullarınızı bilgisayarda kullanırsınız, bilgisayar sizin için gerekli analizleri yapar ve alım satım kararını anında verir.

 

Borsa'da Algoritmik Trade Nedir?

Borsa’da Algoritmik Trade ’in mantığı ev örneği ile aynıdır. İndikatörler (göstergeler) ile gerekli analizleri bilgisayarlara yaptırıp, alım - satım kararlarını bilgisayarın vermesini sağlarız. Algoritmik Trade yapılırken yanlış anlaşılan bir konu var. Biz hiçbir işlem yapmadan/sorumluluk almadan alım-satım yapıyormuşuz gibi bir algı oluşuyor. Bu yanlış bir bakış açısıdır. Sistemlerimizi kurmadan bütün kararları/sorumlulukları biz alırız. Yani bu işin beyni biziz, robotların ise işin ameleliğini yaptığını söyleyebiliriz. Robotlarımızı hazırlamadan önce bütün strateji kurgusunu biz oluşturur, robota ne alınmasını ve ne kadar satılması gerektiğini söyleriz. Piyasalar açıkken robotlarımız bizim oluşturduğumuz koşulların doğrultusunda, bizim belirlediğimiz miktarda alım - satım işlemleri gerçekleşir.

 

Neden Algoritmik Trade yapmalıyız?

Günümüzde zorlaşan hayat şartlarını düşündüğümüzde herkesin ek bir gelire ihtiyacı olabilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok ek gelir fırsatı doğmuştur. Algoritmik Trade ’de ek gelir elde edebileceğimiz güzel bir iş fırsatıdır. Aynı zamanda iş hayatı stresinden sıkılmış insanlar için ana gelir kaynağı olarak da değerlendirebilir. Benim Algoritmik Trade yapmaktaki amacım ana gelir kaynağı oluşturmaktır. Çünkü ben yıllar öncesince sıkıcı iş hayatından ve baskısından kurtulup kendime zaman ayırmaya karar verdim. Şimdilerde ise çalışma zamanlarımı, izinlerimi, tatillerimi kimseye hesap vermeden ayarlayabilmenin tadını çıkarıyorum. Bu özgürlüğün tarifi yok…


Algoritmik Trade yaptığımız zaman tabi ki hedeflerimizden birisi para kazanmak olacak fakat en önemlisi zaman kazanıyoruz.  Günde 9 saat çalışan bir insan, 2 saat (gidiş-dönüş) yol ile birlikte her gün 11 saatini harcıyor. Peki bunun karşılığında ne alıyor. Büyük çoğunluk sadece asgari ücret için 11 saatini satıyor diyebiliriz. Bu insanın ortalama 8 saat uyuduğunu farz edersek, toplam da 19 saat yapar. Kendimize zaman ayırabilmek için kalan sadece 5 saat. Tabi bu 5 saatin içerisinde dinlenme, yemek, banyo, aileyle/arkadaşlarla vakit geçirme gibi temel ihtiyaçlar yok. Maaşlı bir işte çalıştığımız zaman müthiş zararda oluyoruz. Algoritmik Trade sizi parasal anlamda milyarder yapmayabilir ama emin olun zaman milyarderi olacaksınız.


Algoritmik Trade yapmanın avantajları

· Günde 9 saat ekran takip etmenize gerek kalmaz.

· Manuel alım-satım stresinden kurtulursunuz.

· Daha fazla para kazanırsınız.

· Algoritmalar ile uğraşmak hayatın her alanında sizi geliştirir, çünkü hayatın kendisi Algoritma.

· Bakış açınız gelişir.

· Analiz yetenekleriniz gelişir.

· Haberleri ya da finansal verileri takip etmenize gerek kalmaz.

 

Algoritmik Trade yapabilmek için C# temelleri yeterli olur mu?

Hayır. Algoritmik Trade detaylı bir iştir. Bu eğitimde sadece alfabeyi öğreniyoruz gibi düşünebilirsiniz. Gerçek hayattan bir örnek vermek gerekirse; Hepimiz Türkçe alfabeyi biliyoruz, okur yazarız. Fakat okur yazar olmamız şair olabiliriz anlamına gelmez. Şiir yazma eğitimi alıp kendimizi geliştirmeliyiz. Algoritmik Trade yapabilmek için de ayrı eğitim/eğitimler almanız gerekir. Örneğin İdeal veri terminali düşünürsek; Öncelikle C# temellerini öğrenmeniz gerekir, sonrasında ise İdeal Sistem kütüphanesini öğrenmelisiniz. Yazılımın her alanında bu durum böyledir. C# temellerini öğrendiniz fakat yetmez. Hangi alana yöneleceksiniz bu alanla ilgili kütüphaneleri de öğrenmelisiniz.


Eğitime nasıl çalışmalıyım ?

Günümüz şartlarında çevrimiçi eğitimler mecburidir ve bir o kadar da zordur. Özellikle yazılım eğitimlerini ekran başında izlemek x2 daha zordur. Doğru bir metodoloji ile çalışmanız gerekir. Kaba düzen çalışılmaz, zor gelen bir konuyu atlayamazsınız. Film izlenildiği gibi eğitim izleyemezsiniz. Yazdığım her koddan en az 3 örnekte sizi yapmanız gerekir. Bir bölümü tam olarak anlamadan diğer bölümlere kesinlikle geçmeyin. Düzenli ve disiplinli çalışmanızı geliştirin. Bu söylediklerimi 3 ay boyunca yaparsanız C# temellerini kalıcı bir şekilde öğrenmiş olacaksınız. Ondan sonra önünüz açık…


Hedef Kitle

Yazılıma sıfırdan başlayanlar için hazırlanmış bir eğitimdir. Herhangi bir yazılım tecrübesine gerek yok, sizin için gerekli her şeyi sıfırdan anlatıyorum. Yeter ki içinizde öğrenme isteği olsun. Yeni bir şeyler öğrenmenin tadını çıkarın...

 

Eğitim İçeriği

Eğitimin içeriğini aşağıdaki 5 ana başlıkta toplayabiliriz.

Veri türleri

If-Else If-Else Yapıları

Döngüler

Metotlar

Nesne Tabanlı programlama

 

Eğitim Sonrası Kazanımlarınız

Temel yazılım bilgisi

C# dilinde okur yazarlık

Matriks IQ ve İdeal adaptasyonu

 

Eğitim Boyunca Kullanılan Platformlar

Microsoft Visual Studio

İdeal Veri Terminali

Matriks IQ Veri Terminali

Pycharm


Yasal Uyarı

Eğitim içeriği telif hakkında tabidir. Videolar kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Eğitmenin bilgisi ve onayı olmadan sistemler herhangi bir platformda paylaşılamaz. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar.

Kurs Programı

1 Dokümanlar
N/A


2 Eğitim Sunumu
Ön izleme 3 Min


1 Visual Studio Kurulumu
Ön izleme 3 Min


2 Arayüzü Tanıyalım 1
3 Min


3 Arayüzü Tanıyalım 2
6 Min


1 Değişkenler
4 Min


2 Veri Tipleri
10 Min


3 Nullable
4 Min


4 Operatörler
16 Min


5 Ternary İdeal Örneği
2 Min


6 var Anahtar Kelimesi
4 Min


7 conts Anahtar Kelimesi
2 Min


8 Diziler
14 Min


9 Çok Boyutlu Diziler
19 Min


10 DateTime
11 Min


1 IF Yapıları Teorik Anlatım
4 Min


2 IF Yapıları Uygulama 1
8 Min


3 IF Yapıları Uygulamaları 2
18 Min


4 ATM Uygulaması
12 Min


1 Try - Catch - Finally
16 Min


1 ATM Uygulaması - Switch - Case
9 Min


2 Switch - Case IQ Örneği
2 Min


1 Döngüler Teorik Anlatım
2 Min


2 For Döngüsü
17 Min


3 Foreach Döngüsü
8 Min


4 For Loops Döngüsü
4 Min


5 While Döngüsü
17 Min


6 Do While Döngüsü
6 Min


7 While Loops Döngüsü
6 Min


1 Metotlar Teorik Anlatım
10 Min


2 Değer Döndürmeyen Metotlar
20 Min


3 Değer Döndüren Metotlar
12 Min


4 Metot Uygulama 1
5 Min


5 Metot Uygulama 2
9 Min


6 Aşırı Yükleme
5 Min


7 Params Anahtar Kelimesi
9 Min


8 Math Metotları
4 Min


9 String Metotları
14 Min


10 Dizi Metotları
10 Min


11 ArrayList
15 Min


12 Soyutlama Uygulama
13 Min


1 OOP Teorik Anlatım
4 Min


2 Class Tanımlama
2 Min


3 Nesne Tanımlama
17 Min


4 OOP Uygulama
15 Min


5 Kapsülleme / Encapsulation
15 Min


6 Uygulama Ödevi
15 Min


7 Miras Alma / Inheritance
13 Min


8 Miras Alma IQ Örneği
2 Min


9 Çok Biçimlilik (Polymorphism)
8 Min


10 Çok Biçimlilik Uygulama
10 Min


11 Soyutlama (Abstraction)
6 Min


12 Yapıcı Metotlar / Constructors
12 Min


1 Enum
9 Min


2 Enum Uygulama 1
18 Min


3 Enum Uygulama 2
8 Min


1. Veri boyutları

Eğitmen

Administrator

Recep Toğaçar

Administrator

0 Değerlendirme
0 Yorumlar
133 Öğrenciler
3 Kurslar

Merhabalar,

Uzun yıllar özel sektörde ve farklı kurumsal firmalarda satış pazarlama üzerine çalıştıktan sonra anladım ki bu sistemde sadece fatura ve kredi kartı ödemek için çalışıyorum. Bu sebeple maaşlı çalışma hayatıma 2016 yılında son verdim ve trader olmaya karar verdim. Yaklaşık 8 yıldır finans piyasalarında işlem yapıyorum. Bu 8 yılın ilk 2 yılı manuel trade ederek kalan 6 yılı ise Algoritmik Trade yaparak geçti. Amacım; Trade ettiğim bu süre zarfında edindiğim tecrübe ve bilgileri sizlerle paylaşmak

Geri Bildirim

C# Okur Yazarlık Eğitimi

0

Kurs Değerlendirmesi
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%

İnceleme bulunamadı

Giriş Yap veya Üye Ol öğrenci olarak bir inceleme gönder

Yorumlar

Beğenebilirsiniz